Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

Zde mi můžete nechat nějaký vzkaz či dotaz.

www.demodex-dobyvatel.estranky.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: proč?

(Pavel, 22. 6. 2011 21:14)

vážená p.ivano zřejmě toho o léčbě trudníka vite hodně ale v žadném případě mě nemužete soudit co se tyče léčby a starosti o naši fenku .Ja sem si puvodně koupil u s.chovatelky štěně s kterym sem chtěl chodit na vystavy a nasledně uchovnit což fenka ktera je nositelkou trudnika neumožnuje.Trudnikem sem si sviji Fenku nenakazil.Jestli je pro vas špatna péče každé 3 týdny jezdění na stěry kontrolu k veterinaři a co 2 týden tel. s p.doktorem tak se potom omlouvam.Holt nejsem milionař abych se nastěhoval na veterinu .tato navštěva mě stoji od1000kč-3000kč a to v lepším připadě.To že se Demodex oběvuje za to mužou chovatele kteří chovaji na nemocnych fenách.obojek preventix:-)) si dělate srandu vubec neznate stěry jake měla Baria .Nikdo tady nešpini ch.stanici jen popisuji nemoc Barie Dobyvatel.Absolutně nemate potuchy co a kolik času mě a celou naši rodinu tato nemoc stoji jak finančně tak časově a nehledně na to čim si Baria musi projit.Asi by ste si měla o teto nemoci přečist odborne članky a podivat se na fotky co trudnik dokaže pak by ste se p.chovatelky asi nezastavala.

Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 9:41)

Dobrý den, děkuji za odpověď. Věřím, že vše co mi popisujete je pravda a nemám důvod vám nevěřit. Na druhou stranu si stále pokládám otázku proč se začala Baria léčit až v poměrně rozlehlém stádiu vývoji nemoci a došlo to až takto daleko.

Re: Re: Re: proč?

(Pavel, 23. 6. 2011 19:52)

Barii sme začali lečit hned akorat že u ni stadium jak vy popisujete vypadani 1 nebo dvou chloupku nebylo.U nas Barči vypadali skoro den ze dne fleky kolem oči na krku tapkach a hřbetu .takže prvotni lečba proběhla koupelemi ectodex šamponu peroxiderm a dvema druhy antibiotik hypoalergenni krmivo dale se přidaval dermanorm olej ,lososovy olej už toto co sem tu vypsal je hodnota kolem 5,500kč a to byl jen začatek.Lečba trva do dnešního dne a budeme radi když se Baria dostane aspon do normalu v tomto roce ale to že ma Trudnika to nas bude strašit každe jeji harani nikdy nebudu vědět kdy se ji to vrati z5:-( co dal to že mě po 1,2roce napsala p.chovatelka přijedte my vratit v sobotu do prahy čubu a vratim vam všechny penize to se na mě nezlobte ale Baria je naš plnohodnotny člen rodiny chtěl sem vratit 20000kč z 26500kč což za to že sem si nechal doživotně nemocnou fenku s kterou pomalu někdy ani ven nemužeme je podle mě slušny navrh ale dostal sem zase na to druhej navrh 13000kč a abych Barii vykastroval což kastarce takoveto fenky na kvalitni klinice stoji 8oookč takže kompenzace by delala 5000kč trošku malo ne ?Snad sem vam už odpověděl na vše s pozdravem Pavel

Re: proč?

(Ivana R., 23. 6. 2011 8:35)

Dobrý den Ivano,
Váš příspěvek je jednoznačným důkazem, že tato „inteligentní“ myšlenka“ nebyla pouze z Vaší hlavy. Když už tak dobře víte, jakou finanční náhradu chovatelka navrhla panu Horáčkovi víte také asi dost přesně kolikrát paní chovatelka fenku viděla, kolikrát za celou dobu pana Horáčka kontaktovala, kolikrát se zeptala na zdravotní stav fenky, z čeho všeho ho obvinila a jak chtěla s fenkou naložit po jejím odkupu. Je až zarážející, spíše až k pláči že tento počet by se dal na jedné ruce spočítat komplet. Jak píšete Demodex se prostě objevuje, ale pouze z důvodu neseriózních chovatelů, kteří vědí, že jejich chovná fena demodexe přenáší na své potomky a následně místo aby na ní již dále nechovali a nemnožili potencionální přenašeče demodexe se snaží celý rok nějakým způsobem fenu nakrýt. Tak mi řekněte, když jste tak chytrá a vševědoucí. Proč paní chovatelka, která o sobě šíří že plemeno AD miluje a klade důraz na zdravotní stav psů, dále nakrývá fenu „přenašečku“? Pro peníze nebo pro dobrý, zdravý chov?? Předpokládám, že se shodneme, o dobrém chovu to nebude, když plodí nemocná štěňata že?

PS: Ke špinění jména chovatelské stanice Dobyvatel.

1/ v prvé řadě, než pana Horáčka také křivě obviníte z pomluvy či špinění CHS měla by jste si nejdříve zjistit co pomluva obnáší v našem trestním zákoně.

2/každý majitel psích webových stránek si může o svém psu na webu napsat, co chce (o to líp když je to pravda, ještě lépe když je pravda podložena lékařskými zprávami). To že Baria pochází z CHS Dobyvalel je krutý fakt a jelikož to má i v PP není to špinění CHS nýbrž uvedení papírového jména na webu fenky.

Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 10:18)

Dobrý den Ivano,

mohu se Vás optat, vy osobně máte štěně z chovatelské stanice? Je všeobecně této diskuzi někdo takový? Já psa tohoto plemene nemám, takže lidi z tohoto okolí neznám, takže nemám přehled o jménech, odchovaných štěňatech a pod...
Abych řekla pravdu, tak o konkrétních nabídkach a setkáních, konverzacích nic nevím :)... a nevím ani jestli mi přísluší tuto neštěstnou záležitost řešit, když nejsem její přímá zůčastněná..
Můj dotaz byl určen panu majitely fenky, protože nerozumím tomu, proč se léčba fenky dostala až do takového stavu.. Nic víc jsem tím nechtěla řict...

A teď otázka na Vás. Čistě teoreticky. Pokud by jste měla nemocné štěně, pořízené za podobným účelem jako pan Horáček (což je samozřejmě běžná a pochopitelná věc, chov, výstavy)..., kterému by se udělal flek na tlamě, v jaké fázi by jste osobně vyhledala veterinární ošetření?

Re: Re: Re: proč?

(Ivana R., 23. 6. 2011 11:29)

Ano mám psa z chovatelské stanice a díky za vše, že paní chovatelka s každým problémem co jsme měli, pomohla. Jsme v kontaktu 4 roky, vždy se zajímala jak se pes má, co dělá a jestli máme nějaký problém. Nemám psa tohoto plemene ale o plemeno přeci nejde, jde o tu nemoc a ta se může projevit u jakéhokoli plemene i když u některých více.
Jestli jste měla na svém psu demodexe a stačilo jen lehké ošetření a byl pryč, můžete být ráda, že jste měli pouze lehkou formu tohoto onemocnění a léčba zabrala. Barie bohužel má nejvážnější formu, která se s tou Vaší popsanou prostě srovnávat nedá. Co vím tak pan Horáček, obratem veterinární pomoc vyhledal, kontaktoval i chovatelku. Myslím že udělal vše jak měl a udělala bych to stejně jen s tím rozdílem, že bych paní chovatelku donutila se na fenku/psa přijet podívat aby viděla na vlastní oči jak spatně na tom její odchov je!
Možná nějaké zkušenosti s demodexem máte, ale asi né moc velké protože, kdyby jo, nikdy byste nenapsala takový příspěvek. Demodex bohužel není ve většině případech v juvenilní formě jako jste měli vy, ale bohužel v těch dalších dvou mnohem horších formách, kde nějaké kapátko nebo obojek nepomůžou.

Re: Re: Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 12:17)

K tomu jak moc flexibilně probíhala komunikace mezi majitelem a chovatelkou by se měly vyjádřit obě zůčastněné strany nikoli jakákoli třetí osoba co má informace pouze z jedné strany. Fráze typu "Co vím" je podle mého názoru jednostranná a nekonkrétní a nerada bych podle ní dělala závěry.
Každopádně to nic nemění na tom, že mě mrzí, že je Baria takto nemocná a mrzelo by mě to u jakéhokoli jiného psa.

Re: Re: Re: Re: Re: proč?

(Ivana R., 23. 6. 2011 12:49)

Jakákoli třetí osoba byla alespoň ochotná pomoci, když paní chovatelka nekomunikovala a otáčela se k tomuto problému zády. Jednostranné máte tyto informace Vy já znám celý příběh dost podrobně a znám osobně i paní chovatelku a nikdy nic dobrého z ní nevyšlo a bohužel ani nevyjde. Také mi je líto nemocné Barie i pana Horáčka, který musí vše řešit sám bez pomoci chovatele, který místo pomoci je vystaven trestnímu stíhání ze strany chovatele! Paní chovatelka umí více než dobře zaobalovat fakta, tak aby byla ona vždy ta, která má nějakou újmu…

Re: proč?

(Ivana R., 23. 6. 2011 13:00)

Ještě mi zaráží jeden fakt, veterinární zprávy na tomto webu nejdou otevřít tak aby byly čitelné, krom nějakých řádků. Jak jste se tedy dozvěděla podrobnosti napsané ve Vašem příspěku? Leda by jste nahlédla do kopií zaslaných chovatelce z Dobyvatel...:))))

Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 13:58)

některé informace z ní čitelné jsou... :) data kdy se nedostavil na kontrolu konkrétně ne, ale s trochou fantazie se to dočíst dá. že je fena nemocná je zřejmé, to luštit nemusim.. :)

Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 14:29)

navíc moderní technologie umožňují stažení zprávy a její následné zvětšení, kdy už se z ní určitě informace dovíte.
Také mě zaráží vaše jednostranné stanovisko a až demagogické opakování toho, že mám přístup k zprávám ze strany chovatelky a že je jasné odkud vítr vane...
To je asi vše o čem jsem s vámi chtěla diskutovat a dále na vaše příspěvky nebudu reagovat. Zajímá mě pouze pravdivé vyjádření pana Horáčka a né osoby, která je s ním jakkoli přímo či nepřímo spojená ba přímo posedlá řešením a pomstou záležitosti která se jí naprosto vůbec netýká.. Ani mě, ani nikomu jinému nepřísluší soudit celou tuto kauzu, protože nemáme objektivní informace obou stran... Nehodlám si hrát na soudce. Naposledy opakuji, že jsem měla jen zájem se zeptat jak se může něco takového stát. Toť vše...

Re: Re: Re: proč?

(Ivana R., 23. 6. 2011 16:08)

Možná pro Vás pomsta pro ne smutný fakt ze chovatel, který místo aby pomohl podá na majitele svého štěněte trestní oznámení, ať se ji zastáváte nebo ne prostě tohle je fakt , který se děje a rozhodně to nebudí dojem dobré chovatelky a s tím jak se slečna chová to jen a jen potvrzuje. Znám vymoženosti dnešní doby to se nebojte, požití lupy nebo programů je sice možné ale výsledek nepřinese (ony ty originály nejsou také moc čitelné), tak jsme zase na začátku. Můžete se schovávat za co chcete a hrát si tu na nestranného ale každopádně osočovat tu pana Horáčka že se řádně nestará o svou fenku je dosti žalostné když o všem víte jen z lékařských zpráv a tajných zdrojů...
Nepíšu sem z pomsty ale z důvodu že o tomhle vím více než dost, abych mohla vyjádřit svůj názor na chovatelku a stav fenky. Skoro si myslím, že vím více o nemocné fence než sama chovatelka, což je dost smutné že?
PS: Od koho tedy máte ta jednostranné informace? Když né od chovatelky? Od koho víte co chovatelka nabídla panu Horáčkovi?

Krytí

(Ivana R., 10. 6. 2011 9:04)

Termín narození štěňat je přesunut na říjen 2011. Ta už měla termínů, že by z toho člověk brečel. Buď nemůže neustále zabřeznout, nebo se jí snaží háraní něčím rozehnat ale to tak od května r. 2010, což údajně nehárala, viz příspěvek ze dne 19.05.2010 a 12.09.2011 z webu chovatelky, dále bylo plánované narození štěňátek v dubnu, červnu, srpnu a teď v říjnu 2011. Přijde mi to až moc u feny, která předala demodexe na potomka. Podat trestní oznámení na majitele svého štěněte za to že prezentuje zdravotní stav své fenky podložený veterinářem na své webu? Jsem si více než jistá, že případ bude uzavřen za nenaplnění skutkové podstaty. Nebylo by od věci následně podat tr. ozn. za křivé obvinění, které bude již podloženo od PČR.
Pane Horáčku, jsem si jistá, že tato slečna Vás nemůže něčím ohrozit. Boží mlýny melou pomalu ale melou. Doufám že léčba Barie postupuje dobře a nadále postupovat bude, docela by mne zajímalo zda paní chovatelka Barii viděla na vlastní oči od doby co byla informována o jejím zdravotním stavu.
Ivana R.

Re: Krytí

(Pavel, 11. 6. 2011 5:47)

Co k tomu dodat jen že to svědčí o kvalitě ch. stanice kdy ani chovatelka nevi kdy se jeji feny haraji.Barii slečna chovatelka neviděla ani neměla zajem ji vidět což ukazuje jak funguje jeji chovatelsky doživotní servis kterej prezentovala na svém webu.Baria se už s toho nejhoršího dostala ale pořad léčime ale jen diky lekum je celkem v pohodě.Momentalně se to maličko zhoršilo ale to k teto nemoci patří.K teto kauze se momentalně nebudu vyjadřovat uvidim až přinde to z5 z Prahy ale určitě už to tak nenecham a budu to dale řešit pravni cestou.přeji všem pěkny den.Pavel

Opakované krytí po 3 měsících

(Karel, 25. 5. 2011 15:07)

Dobrý den, koukal jsem na stránky uvedené chovatelky z chovatelské stanice Dobyvatel, krytí ze spojení Kira Del Cavdillo a Criollo de Argentum se nezdařilo, bude opakováno v srpnu 2011. Původně se měla štěňata narodit v květnu 2011, krytí proběhlo 19.04.2011. Po nevydařeném krytí bude opakováno stejné spojení. Standardně feny hárají 2 x ročně, podzim a jaro. Nerozumím opakovanému krytí po třech měsících se stejnou fenou. Buď chovatelka uváděla v omyl majitele štěňat, která se měla narodit v květnu 2011 nebo uvádí v omyl budoucí majitele štěňat, která se mají narodit stejné feně za 3 měsíce v srpnu 2011.
Možná je dobře že fena štěňata nedala, alespoň nebude více takto nemocných jedinců, ke kterým se pak chovatel otočí zády. Přeji Vám brzké uzdravení fenky.
Karel

Lecba

(Patricie Kovarova, 6. 5. 2011 14:26)

Dobry den pane Horacku,jak Vam pokracuje lecba? Verim,ze se z toho Vase fenka nakonec dostane a bude zit krasny zivot i bez pomoci chovatelky.

Re: Lecba

(Pavel, 6. 5. 2011 16:06)

Dobry den p.Kovářová včera večer sme byli na kontrole u p.Svobody tak nad demodexem sme prozatim vyhrali:-)) už nebyl žádný naživu prozatím tím ale nekončí léčba ted se musí doléčit to co po něm zustalo.Takže zase za 3 tydny opět nakontrolu pokud nenastanou komplikace.Jedno uchoto to odneslo celkem hodně a Barii hrozi operace tak snad se to vylečí bez operace.Jinak se da jit s Barii už aji mezi lidi bez toho aby po nas někdo koukal že mame hnusneho olezleho psa:-( Přidám aji nové fotečky jak se nám to podařilo zvládnout.Nechci to zakřiknout snad to už pujde jen k lepšímu.Časem přidám i lekařskou zpravu od p. Svoboby a pruběh léčby.přeji pěkny den Pavel

DOBYVATEL

(...., 29. 4. 2011 9:36)

NATREFIL JSTE SPISE NA MNOZITELSKOU STANICI NEZ NA CHOVATELSKOU. VAS PRISPEVEK NA ME PUSOBI DOJMEM STANDARDNIHO CHOVATELE MNOZITELE. TATO SORTA CHOVATELU RESI ZDRAVOTNI PROBLEMY STENAT POUZE JEDNIM ZPUSOBEM, JEJICH ODKUPEM A NASLEDNYM USPANIM STENETE S PODMINKOU MLCENLIVOSTI ZA VRACENE PENIZE, ABY SE NIKDO NIKDY NEDOZVEDEL, ZE STENE BYLO NEMOCNE, V HORSIM PRIPADE GENETICKY. VYMLUVOU CHOVATELU NA UHYN PSA JE VE VETSINE PRIPADU TORZE ZALUDKU NEBO SLINIVKY. FENY – NOSITELKY JSOU NADALE NAKRYVANY A MEZI LIDI SIRENA NEMOCNA STENATA. PRO TYTO CHOVATELE JE NEJDULEZITEJSI EXTERIER PSA A VYSOKY VYDELEK, ZRAVI JE NEDULEZITA CAST OBCHODU.

Demodex

(Jan Podaný, 26. 4. 2011 8:23)

Pane Horáčku, je mi líto Vás i Vašeho pejska. Něco podobného jsme si zažili s naší fenkou a stejně jako u Vás se k nám náš chovatel postavil zády. Vyzkoušeli jsme všechno možné i nemožné, abychom jej k něčemu přiměli. Léčba fenky nás stála nemalé peníze. V té době nebyl tolik rozšířený internet, různá diskuzní fóra a portály, kde bychom dnes udělali chovateli takovou reklamu, že by na to do smrti nezapomněl. Nakonec pomohli až naše výhrůžky kontrolou z finančního úřadu, jelikož chovatel neodváděl daně za prodaná štěňata. Třeba tato rada pomůže i Vám, ačkoli 100% zdráví to Vašemu pejskovi nevrátí. Přejeme Vás hodně štěstí. Jano Podaný, Děčín

Re: Demodex

(Lucie CH., 26. 4. 2011 9:32)

Dobrý den,

musím se připojit s přáním pevných nervů v boji s touto zákeřnou chorobou. Bohužel i nám se tato choroba nevyhla, naše fenka Peggy (Stafordšírský bulteriér) má taktéž demodex. Na rozdíl od Vás máme však plnou podporu CHS, není snad den, abychom neměli telefonát s dotazy na stav naší fenečky. Dost nám pomáhají s léčbou (psychicky i finančně), jsem opravdu ráda, že jsme natrefili na dobrou CHS, nedokáži si ani představit, jak těžké to pro Vás je bez jejich podpory.

Na stránkách CHS Dobyvatel jsem se dočetla, že mají celkem 14 štěňat, předpokládám, že daň nebyla odvedena ani za jedno. Pokud byste podal oznámení na finanční úřad, bude to stát chovatelku nemalé peníze, protože je nutné připočítat i penále za dva roky, co je neodvedla. V případě že není dobře finančně zajištěná, raději ji radím vzít si půjčku.

Držte se... Všechno dobře dopadne, uvidíte :-)

S pozdravem, majitelka, která měla štěstí na výběr CHS.

Lucie