Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

Zde mi můžete nechat nějaký vzkaz či dotaz.

www.demodex-dobyvatel.estranky.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: proč?

(Eva , 22. 6. 2011 20:24)

Dobrý den... ráda bych reagovala na váš příspěvek. Zastáváte se zde chovatelky, která dle mého názoru vám moc infomací neposkytla. Pokud jí tak dobře znáte, tak taky musíte vědět, že chovatelka navrhla odkoupení štěněte od majitele a zároveň nezapomněla zmínit, že nechá fenku uspati ( aby s tím neměla příliš velkou práci) . Proto se vás ptám, jako majitelky psa.... vrátila byste fenku majitelce s tím, že byste byla informována, že jí majitelka nechá utratit? Připadá vám to, jako správné řešení? Mě tedy rozhodně ne! Nejprve si zjistěte informace a pak si rozmyslete na co se to vůbec ptáte a proč tady obhajujete chovatelku.

Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 9:47)

Dobrý den Evo, evidentně jste mě nepochopila. Ptala jsem se majitele Barie, proč její zdravotní stav došel až do této fáze, kdy je léčba věřím opravdu velmi nákladná. Dle mého názoru se dalo tomuto stádiu a všem potížím (finanční, časové apod) s tím spojené zabránit včasným vyhledáním odborného lékaře.
A odpověď na Vaši otázku - ne nenechala (pokud by mi tu informaci chovatel dal a ani bych se feny nevzdala) dále bych se snažila svého psa léčit (samozřejmě s ohledem na jeho individuální zdravotní stav). O možném utracení fenky nic nevím, tak se k tomu nemohu vyjádřit. Ani pan Horáček mi o tom ve své odpovědi nic nepsal...

Re: Re: Re: proč?

(Eva, 23. 6. 2011 14:35)

Popravdě, paní Ivo... ono je to spíše k pláči... když vám chovatelka řekne, že by fenu nechala po odkoupení zpět, utratit. Tohle je chovatelský servis? Všichni co vám zde píší, chovatelku znají a skoro každý s ní přišel do konfliktu, tak se nedivte že vám chodí takové odpovědi.

Re: Re: Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 15:01)

pokud to skutečně řekla, je to k pláči... K tomu jestli to řekla nebo je to jen zkreslená informace by se měla vyjádřit ona sama, případně pan Horáček. Ani od jednoho jsem na toto téma žádné vyjádření zde nečetla...
Na druhou stranu se zde opakují stále stejná jména... člověk se nemůže zavděčit všem ať je kdokoli...
Určitě se najde spoustu odchovů z chovatelské stanice Dobyvatel, které své psy a feny prezentují na výstavách a jsou velmi úspěšní a hrdí na to, že mají právě psa z tohoto chovu... Nebo mi chcete říct, že mají všichni podobné problémy?
Troufnu si říci, že každá chovatelská stanice má své skalní přiznivce, zrovna tak jako odpůrce.... Problémy a neshody mezi lidmy bohužel vždy byly, jsou a budou... :(

Re: Re: Re: Re: Re: proč?

(Ivana R., 23. 6. 2011 16:33)

Jestli myslíte třeba reprezentanta BDQT, tak si zažil myslím více než dost žalostných zkušeností s touto chovatelkou. Možná je hrdý že má psa z těchto krevních linií ale co se chovatelského servisu, pomoci a chování týče nikoli. Též vlastní zkušenost. Tudíž jak pan Horáček píše, víme dost na to abychom zde mohli sdělit svůj názor. To že se naše názory shodují je jen stejná špatná zkušenost.

Re: Re: Re: Re: Re: proč?

(Eva, 23. 6. 2011 20:05)

Slečna chovatelka se vám k ničemu nevyjádří a já vám zcela narovinu napíšu proč. Je schopna se ohánět jen trestním oznámením a policií. Je to smutné, když si za štěně řekne odhadem kolem 30 tisíc, udělá štěňatům neplatný Baer test a pak ve vší slušnosti není schopna se alespoň omluvit a uznat, že by ten chovatelský servis v jejím podání měl vypadat krapítek jinak, když si hraje na takového odborníka a profíka. Přitom by stačilo změnit jen přístup. Ale to je o lidské slušnosti a inteligenci!!!!

Re: proč?

(Mirek, 22. 6. 2011 20:33)

Vážená slečno nebo paní, původně jsem měl v úmyslu Vám napsat pár vřelých slov, ale ...cituji: "Je mi líto, že "MÁ" fenka takto trpí, ale není to vynou chovatelky" ...všichni asi cítíme, odkud vítr fouká a nemám tím na mysli gramatickou chybu žáka 1. stupně základní školy. Možná, kdyby slečna chovatelka věnovala více času studiu genetiky a vlastního svědomí, kdy vědomě nakrývá demodexovou fenu, namísto sepisování trestního oznámení na majitele štěněte, tak ...na kdyby se ovšem nehraje a majitel štěnětě teď nese následky s tím spojené. A Vy, zkuste navštívit nějakou přednášku na téma dermatologie než začnete někomu radit a někoho kritizovat. Vůbec nevíte, o čem píšete, když mluvíte o léčbě trudníka.
Pozn.: Jinak ...on Vám jistě pan Horáček odpoví, co mu slečna chovatelka poradila jako léčbu a jak moc se o stav fenky zajímala. To přece není o tom, jestli je někdo znalej internetu nebo není.

Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 9:57)

Mirku, děkuji za opravu chyby a formulaci věty. Možná tomu nebudete věřit, ale také jsem si jí na poslední chvíli všimla. Rozhodně bych díky této gramatické hrubce (která se může stát každému) nezpochybňovala obsah celého příspěvku. Správně mělo bý samozřejmě, že mi je líto, že fenka Baria trpí.. asi jsem chtěla napsat, že má fenka zdravotní problémy, ale pak jsem přeformulovala na trpí a začátek věty jsem neopravila :)..
a že mi je to líto je pravda, protože velmi těžce nesu dívat se na zraněné, týrané nebo jinak nemocné psi. Proto jsem vznesla onen dotaz a snažím se udělat svůj osobní názor proč se tomu tak stalo. Ano, přenos demodexe je nejpravděpodobnější z matky na štěně, vyjímečně se tomu může stát jinak, ale je to nepravděpodobné. Každá nemoc má ale své fáze, a pochybuji o tom, že se ze dne na den stalo Barii, že měla vypelichanou skoro celou hlavu. Proto se čistě jen ze svého osobního zájmu ptám, proč se s léčbou nezačalo dříve, kdy mohla být nemoc podchycena a léčena za mnohem méně dramatických okolností. (jak jsem již psala, sama jsem vyhledala vet. při vypadání cca 2x2 cm na tlamičce svého štěněte). Podotýkám, že mám fenku křížence, tohoto času již kastrovanou, takže mi nejde o žádné výstavy ani o uchovnění, ale o péči o člena rodiny.

Re: Re: Re: proč?

(Mirek, 23. 6. 2011 10:55)

Dobrý den,

také mám fenku křížence. Rovněž je kastrovaná a navíc trpí silnými alergiemi, což je mimochodem i případ Barie. Než se u této fenky přišlo na to, co jí opravdu trápí, uběhla značná doba, během které se její stav stále horšil. Nemyslím si, že bych cokoli zanedbal, jen si s tím několik veterinářů nevědělo rady resp. jí léčili způsobem, který fence nepomáhal. Domnívám se, že právě v těchto situacích majitel štěněte ocení pomoc chovatele a "společnými" silami se pokusí problém řešit. Dermatologické obtíže jsou vždy během na dlouhou trať (navíc u Barie je spojen s alergiemi), nehledě na to, že demodex má více forem, stádií ...někdy postačí dvě, tři koupele, zakápnutí advocate a nikdy více problém zvíře nemá. Jindy se trudník neustále vrací, což souvisí s imunitním systémem zvířete. Každopádně tvrdím, že u prokázaného přenosu demodexe na štěně, který se dále objevuje v adultní formě, je zcela nezodpovědné na matce i nakaženém zvířeti opětovně chovat.

Re: Re: Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 12:22)

Mirku, viz má odpověď Ivaně R.
bohužel nevím jak probíhala komunikace mezi chovatelkou a panem Horáčkem, tak mi nepříšluší soudit. Bylo by dobré vyslechnout obě strany, určitě by zde nemuselo docházet k různým šumům. Ta snaha musí být samozřejmě na obou stranách.
Je také bohužel možné, že byla z počátku stanovena špatná diagnóza a od té doby se to "veze". nevím a nevím ani jestli chci se do detailů do této "kauzy" zamotávat.. Můj dotaz byl z počátku jasný a zatím dostávám odpovědi typu jen "co já vím"...
Vy máte štěně z chovatelské stanice Dobyvatel? Má nějaké zdravotní problémy?

Re: Re: Re: Re: Re: proč?

(Mirek, 23. 6. 2011 19:12)

Máte pravdu, Váš dotaz byl jasný, na ten Vám může zodpovědně odpovědět jen majitel nemocné fenky, nicméně Vaše představa léčby demodexe je dost zkreslená.
Já se už do debat na toto téma raději pouštět nebudu, stačila mi vlastní zkušenost a už se k ní nehodlám "nikdy" vracet ...doporučuji samostudium na http://blueboard.cz/kniha/a09hf5oj1j6fc3u93hr2ju4uhmcknx?hid=a09hf5oj1j6fc3u93hr2ju4uhmcknx.
Ano, já mám psa z CHS Dobyvatel a vím, že jestli se mě opět kdokoli zeptá, zda bych mu doporučil odběr štěněte po Kiře del Cavdillo, odpovím, že ne.
Zdravotní stav svého psa nebudu veřejně rozebírat, mám k tomu své důvody.
Nicméně ...stále se domnívám, že i přes oboustranně vyhrocený vztah děláme CHS Dobyvatel "téměř jako jediní reklamu k nezaplacení"!
Mějte se hezky!

Re: proč?

(Pavel, 22. 6. 2011 21:14)

vážená p.ivano zřejmě toho o léčbě trudníka vite hodně ale v žadném případě mě nemužete soudit co se tyče léčby a starosti o naši fenku .Ja sem si puvodně koupil u s.chovatelky štěně s kterym sem chtěl chodit na vystavy a nasledně uchovnit což fenka ktera je nositelkou trudnika neumožnuje.Trudnikem sem si sviji Fenku nenakazil.Jestli je pro vas špatna péče každé 3 týdny jezdění na stěry kontrolu k veterinaři a co 2 týden tel. s p.doktorem tak se potom omlouvam.Holt nejsem milionař abych se nastěhoval na veterinu .tato navštěva mě stoji od1000kč-3000kč a to v lepším připadě.To že se Demodex oběvuje za to mužou chovatele kteří chovaji na nemocnych fenách.obojek preventix:-)) si dělate srandu vubec neznate stěry jake měla Baria .Nikdo tady nešpini ch.stanici jen popisuji nemoc Barie Dobyvatel.Absolutně nemate potuchy co a kolik času mě a celou naši rodinu tato nemoc stoji jak finančně tak časově a nehledně na to čim si Baria musi projit.Asi by ste si měla o teto nemoci přečist odborne članky a podivat se na fotky co trudnik dokaže pak by ste se p.chovatelky asi nezastavala.

Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 9:41)

Dobrý den, děkuji za odpověď. Věřím, že vše co mi popisujete je pravda a nemám důvod vám nevěřit. Na druhou stranu si stále pokládám otázku proč se začala Baria léčit až v poměrně rozlehlém stádiu vývoji nemoci a došlo to až takto daleko.

Re: Re: Re: proč?

(Pavel, 23. 6. 2011 19:52)

Barii sme začali lečit hned akorat že u ni stadium jak vy popisujete vypadani 1 nebo dvou chloupku nebylo.U nas Barči vypadali skoro den ze dne fleky kolem oči na krku tapkach a hřbetu .takže prvotni lečba proběhla koupelemi ectodex šamponu peroxiderm a dvema druhy antibiotik hypoalergenni krmivo dale se přidaval dermanorm olej ,lososovy olej už toto co sem tu vypsal je hodnota kolem 5,500kč a to byl jen začatek.Lečba trva do dnešního dne a budeme radi když se Baria dostane aspon do normalu v tomto roce ale to že ma Trudnika to nas bude strašit každe jeji harani nikdy nebudu vědět kdy se ji to vrati z5:-( co dal to že mě po 1,2roce napsala p.chovatelka přijedte my vratit v sobotu do prahy čubu a vratim vam všechny penize to se na mě nezlobte ale Baria je naš plnohodnotny člen rodiny chtěl sem vratit 20000kč z 26500kč což za to že sem si nechal doživotně nemocnou fenku s kterou pomalu někdy ani ven nemužeme je podle mě slušny navrh ale dostal sem zase na to druhej navrh 13000kč a abych Barii vykastroval což kastarce takoveto fenky na kvalitni klinice stoji 8oookč takže kompenzace by delala 5000kč trošku malo ne ?Snad sem vam už odpověděl na vše s pozdravem Pavel

Re: proč?

(Ivana R., 23. 6. 2011 8:35)

Dobrý den Ivano,
Váš příspěvek je jednoznačným důkazem, že tato „inteligentní“ myšlenka“ nebyla pouze z Vaší hlavy. Když už tak dobře víte, jakou finanční náhradu chovatelka navrhla panu Horáčkovi víte také asi dost přesně kolikrát paní chovatelka fenku viděla, kolikrát za celou dobu pana Horáčka kontaktovala, kolikrát se zeptala na zdravotní stav fenky, z čeho všeho ho obvinila a jak chtěla s fenkou naložit po jejím odkupu. Je až zarážející, spíše až k pláči že tento počet by se dal na jedné ruce spočítat komplet. Jak píšete Demodex se prostě objevuje, ale pouze z důvodu neseriózních chovatelů, kteří vědí, že jejich chovná fena demodexe přenáší na své potomky a následně místo aby na ní již dále nechovali a nemnožili potencionální přenašeče demodexe se snaží celý rok nějakým způsobem fenu nakrýt. Tak mi řekněte, když jste tak chytrá a vševědoucí. Proč paní chovatelka, která o sobě šíří že plemeno AD miluje a klade důraz na zdravotní stav psů, dále nakrývá fenu „přenašečku“? Pro peníze nebo pro dobrý, zdravý chov?? Předpokládám, že se shodneme, o dobrém chovu to nebude, když plodí nemocná štěňata že?

PS: Ke špinění jména chovatelské stanice Dobyvatel.

1/ v prvé řadě, než pana Horáčka také křivě obviníte z pomluvy či špinění CHS měla by jste si nejdříve zjistit co pomluva obnáší v našem trestním zákoně.

2/každý majitel psích webových stránek si může o svém psu na webu napsat, co chce (o to líp když je to pravda, ještě lépe když je pravda podložena lékařskými zprávami). To že Baria pochází z CHS Dobyvalel je krutý fakt a jelikož to má i v PP není to špinění CHS nýbrž uvedení papírového jména na webu fenky.

Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 10:18)

Dobrý den Ivano,

mohu se Vás optat, vy osobně máte štěně z chovatelské stanice? Je všeobecně této diskuzi někdo takový? Já psa tohoto plemene nemám, takže lidi z tohoto okolí neznám, takže nemám přehled o jménech, odchovaných štěňatech a pod...
Abych řekla pravdu, tak o konkrétních nabídkach a setkáních, konverzacích nic nevím :)... a nevím ani jestli mi přísluší tuto neštěstnou záležitost řešit, když nejsem její přímá zůčastněná..
Můj dotaz byl určen panu majitely fenky, protože nerozumím tomu, proč se léčba fenky dostala až do takového stavu.. Nic víc jsem tím nechtěla řict...

A teď otázka na Vás. Čistě teoreticky. Pokud by jste měla nemocné štěně, pořízené za podobným účelem jako pan Horáček (což je samozřejmě běžná a pochopitelná věc, chov, výstavy)..., kterému by se udělal flek na tlamě, v jaké fázi by jste osobně vyhledala veterinární ošetření?

Re: Re: Re: proč?

(Ivana R., 23. 6. 2011 11:29)

Ano mám psa z chovatelské stanice a díky za vše, že paní chovatelka s každým problémem co jsme měli, pomohla. Jsme v kontaktu 4 roky, vždy se zajímala jak se pes má, co dělá a jestli máme nějaký problém. Nemám psa tohoto plemene ale o plemeno přeci nejde, jde o tu nemoc a ta se může projevit u jakéhokoli plemene i když u některých více.
Jestli jste měla na svém psu demodexe a stačilo jen lehké ošetření a byl pryč, můžete být ráda, že jste měli pouze lehkou formu tohoto onemocnění a léčba zabrala. Barie bohužel má nejvážnější formu, která se s tou Vaší popsanou prostě srovnávat nedá. Co vím tak pan Horáček, obratem veterinární pomoc vyhledal, kontaktoval i chovatelku. Myslím že udělal vše jak měl a udělala bych to stejně jen s tím rozdílem, že bych paní chovatelku donutila se na fenku/psa přijet podívat aby viděla na vlastní oči jak spatně na tom její odchov je!
Možná nějaké zkušenosti s demodexem máte, ale asi né moc velké protože, kdyby jo, nikdy byste nenapsala takový příspěvek. Demodex bohužel není ve většině případech v juvenilní formě jako jste měli vy, ale bohužel v těch dalších dvou mnohem horších formách, kde nějaké kapátko nebo obojek nepomůžou.

Re: Re: Re: Re: proč?

(Ivana K., 23. 6. 2011 12:17)

K tomu jak moc flexibilně probíhala komunikace mezi majitelem a chovatelkou by se měly vyjádřit obě zůčastněné strany nikoli jakákoli třetí osoba co má informace pouze z jedné strany. Fráze typu "Co vím" je podle mého názoru jednostranná a nekonkrétní a nerada bych podle ní dělala závěry.
Každopádně to nic nemění na tom, že mě mrzí, že je Baria takto nemocná a mrzelo by mě to u jakéhokoli jiného psa.

Re: Re: Re: Re: Re: proč?

(Ivana R., 23. 6. 2011 12:49)

Jakákoli třetí osoba byla alespoň ochotná pomoci, když paní chovatelka nekomunikovala a otáčela se k tomuto problému zády. Jednostranné máte tyto informace Vy já znám celý příběh dost podrobně a znám osobně i paní chovatelku a nikdy nic dobrého z ní nevyšlo a bohužel ani nevyjde. Také mi je líto nemocné Barie i pana Horáčka, který musí vše řešit sám bez pomoci chovatele, který místo pomoci je vystaven trestnímu stíhání ze strany chovatele! Paní chovatelka umí více než dobře zaobalovat fakta, tak aby byla ona vždy ta, která má nějakou újmu…

Re: proč?

(Ivana R., 23. 6. 2011 13:00)

Ještě mi zaráží jeden fakt, veterinární zprávy na tomto webu nejdou otevřít tak aby byly čitelné, krom nějakých řádků. Jak jste se tedy dozvěděla podrobnosti napsané ve Vašem příspěku? Leda by jste nahlédla do kopií zaslaných chovatelce z Dobyvatel...:))))