Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to demodex?

Příspěvky

Příběh jedné SBT jménem Nety

21. 4. 2011

 Budu hovořit o nemoci, o které běžní chovatelé moc nevědí a bohužel ani veterináři si často neví rady. Je to nemoc nevyléčitelná, někdy bez příznaků, někdy se zhoršuje, a hlavně postihla i mou Netynku.

 

Parazitární onemocnění kůže u psa

20. 4. 2011

Demodikóza (trudníkovitost)

Demodikóza je kožní onemocnění, které se projevuje u psa nejčastěji ve štěněcím věku kruhovitými lysinkami v okolí oči, na hřbetě nosu nebo i jinde na těle. Původcem onemocnění u psů je parazit Demodex canis (trudník psí), který se lokalizuje v chlupových váčcích.

 

Jak vypadá Demodex canis (trudník psí)??

20. 4. 2011

Jak vypadá Demodex canis (trudník psí)?? Video.

 

DEMODEX CANIS – TROCHU JINÝ PARAZIT

20. 4. 2011

Demodikoza je parazitární onemocnění, jehož původcem je Demodex canis – trudník psí. Tento parazit se v mnoha věcech odlišuje od jiných vyskytujících se u psů. Je poměrně běžný především u krátkosrstých plemen psů – predisponovaní jsou například boxeři, buldoci, výmarští ohaři, dalmatini, šarpejové a další plemena.

 

Co je demodex- MVDr. Rybníček, dermatolog

20. 4. 2011

Demodikóza je parazitární kožní onemocnění psů, koček, ale i dalších zvířat a člověka. Demodex canis (trudník psí) je příčinou trudníkovitosti u psů. Parazit má doutníkovitý tvar, délky asi 0,2 –0,4mm a žije ve chlupových váčcích (folikulech). Při onemocnění způsobuje jejich zánět (folikulitidu), jehož důsledkem je vypadávání chlupů v postižené oblasti.